Goście na Stacji Uzdatniania Wody w Hajnówce

Dnia 02.06.2023 r. naszą Stację Uzdatniania Wody na ul. Białostockiej odwiedzili uczniowie klasy I C ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Hajnówce.

Wycieczkę dzieci rozpoczęły od obejrzenia krótkiej bajki o tym, skąd się bierze woda i jakie  musi przejść procesy, aby trafić do naszych kranów. Po wstępie teoretycznym, przeszliśmy do praktyki. Udaliśmy się na halę, na której zachodzi proces uzdatniania wody, gdzie uczniowie mieli okazję zobaczyć jak bardzo różni się woda surowa i uzdatniona oraz jak smakuje woda bezpośrednio po procesie filtracji. Kolejnym etapem wycieczki było odwiedzenie zakładowego Laboratorium. Uczniowie byli pod wrażeniem bardzo dużej różnicy zawartości żelaza pomiędzy wodą surową i uzdatnioną.

Po zaznajomieniu się z tajnikami naszej Stacji wyszliśmy na teren zewnętrzny, gdzie uczniowie mogli obejrzeć awaryjną cysternę, studnię głębinową czy zbiorniki na wodę.

Dzięki nowym wiadomościom dzieci mają świadomość, jak długą drogę i jak wiele procesów musi przejść woda, żeby trafić do kranu. Mali hajnowianie obiecali oszczędzać wodę oraz pić ją prosto z kranu.

Serdecznie zapraszamy grupy zorganizowane do odwiedzenia naszej Stacji.

Specjalista ds. Jakości Wody
Justyna Czykwin

Comments are closed.