Promocja projektu

Wizyta pracownika PWiK w Przedszkolu nr 3

Prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji – Pan Jerzy Aleksiejuk, oddelegował do naszego przedszkola pana Artura który zaprezentował  nam realizowany projekt p.n. „Rozbudowa i modernizacja gospodarki wodno-ściekowej w mieście Hajnówka – I etap”.

Głównym celem projektu jest spełnienie przez aglomerację Hajnówka wymagań zawartych w odpowiednich dyrektywach Unii Europejskiej oraz prawie polskim odnośnie prowadzenia gospodarki wodno-ściekowej. W spotkaniu wzięła udział Pani Dyrektor Dorota Durzyńska. Przedszkolaki z gr.II powitały  Pana Artura Gierasimiuka   piosenkami a grupa III tańcem z użyciem butelek. W zamian dowiedziały się, jak ważna jest czysta woda, jaką rolę odgrywa w naszym mieście Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. W ciekawy sposób zostały opowiedziane  efekty działania projektu, to co już zostało zrealizowane, zbudowane. Na folderze dzieci zobaczyły jak wygląda dane przedsiębiorstwo, a we wrześniu wybiorą się na wycieczkę do zakładu pracy taty Pawełka, czyli PWiK. Na pewno będzie to dla nich miłe przeżycie, bo zobaczyć to wszystko na własne oczy, to nie to samo co na obrazku.

Dziękujemy tacie Pawełka, za wyróżnienie naszej grupy i prezenty w postaci kredek. Przedszkolaki przez okres wakacji będą tworzyć piękne rysunki, a za dwa miesiące odwiedzą Pana Prezesa i z wielką ochotą zobaczą jak jest zbudowane i jak działa Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.