Ostatnia aktualizacja strony: 25 maja 2018

PWiK Hajnówka - Uroczysta Konferencja
  Aktualnie jesteś  > Aktualności  > Ogłoszenia i komunikaty
 
 
Nawigacja
 >  Modernizacje
 >  Terminy płukania sieci
 >  Ogłoszenia i komunikaty
 
 
 
 
 
 
    Aktualności                                                            
 
 
 

dodano 30.06.2016

 

Uroczysta konferencja podsumowująca inwestycje gospodarki wodno-ściekowej w mieście Hajnówka.

  

            W dniu 3 czerwca 2016r. odbyła się uroczysta konferencja podsumowująca inwestycje gospodarki wodno-ściekowej w mieście Hajnówka przeprowadzone w latach 2010-2015. W ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz Programu Współpracy Transgranicznej Polska - Białoruś - Ukraina m.in. zmodernizowano i rozbudowano oczyszczalnię ścieków, zmodernizowano stację uzdatniania wody, zakupiono sprzęt techniczny oraz wybudowano wiele kilometrów kanalizacji sanitarnej i deszczowej.

            Uroczystość rozpoczęła się wizytą na terenie miejskiej oczyszczalni ścieków, gdzie dokonano symbolicznego otwarcia zmodernizowanego i rozbudowanego obiektu poprzez uroczyste przecięcie wstęgi. Do wspólnego przecięcia wstęgi gospodarz obiektu Prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Hajnówce Pan Jerzy Aleksiejuk zaprosił Burmistrza Miasta Hajnówka Pana Jerzego Siraka oraz Wiceprezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku Pana Mariana Magnuszewskiego. Po uroczystym przecięciu wstęgi nastąpiła ekumeniczna modlitwa oraz wyświęcenie obiektu przez kapłanów miejscowych parafii: księdza Józefa Poskrobko oraz księdza Andrzeja Busłowskiego. Następnie zaproszeni goście mogli zwiedzić oczyszczalnię ścieków. Po obiekcie oprowadzali kierownik oczyszczalni ścieków Pan Paweł Hołubienko oraz technolog Pana Janusza Bilkiewicza.

            Następnym punktem programu była sesja referatowa, która odbyła się w ośrodku konferencyjno-hotelowym Dwór Bartnika w Narewce. Po krótkiej przerwie kawowej uczestnicy konferencji – władze samorządowe, przedstawiciele instytucji państwowych i samorządowych, partnerzy z Republiki Białoruś, przedstawiciele zaprzyjaźnionych przedsiębiorstw branży komunalnej, przedsiębiorcy zaangażowani w realizację inwestycji, zostali oficjalnie przywitani przez prowadzącego sesję Pana Jerzego Siraka – Burmistrza Miasta Hajnówka. W trakcie konferencji uczestnicy zostali zaznajomieni z efektami podjętych działań w ramach gospodarki wodno-ściekowej w mieście Hajnówka. Swą premierę miał również film podsumowujący ostatni z projektów realizowanych w ramach Programu Operacyjnego infrastruktura i Środowisko. Ze swymi prezentacjami wystąpili również goście z Białorusi prezentując efekty działań wykonanych w ramach wspólnego projektu transgranicznego.

            Małą odskocznią od dominującej tematyki wodno-ściekowej był interesujący wykład Pana Michała Książka – znanego podróżnika i pisarza nominowanego do prestiżowej Nagrody Literackiej Nike, tegorocznego laureata Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego. Pan Michał Książek w sposób niezwykle zajmujący opowiedział o wyprawie nad jezioro Bajkał, które jest największym zbiornikiem wody pitnej na kuli ziemskiej.

Kończąc część oficjalną konferencji Burmistrz Miasta Hajnówka oraz Prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji jeszcze raz skierowali podziękowania do osób zaangażowanych w realizację wszystkich przedsięwzięć, a następnie zaprosili na uroczystą kolację połączoną z recitalem zespołu Live Orkiestra i występem Studio Taneczno-Wokalnego ZAZA.

 

 
 

 

 

 
 

 
 

 
 

 

 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
  Copyright © 2004-2015
   Wszelkie prawa zastrzeżone
  Przedsiębiorstwo Wodociągów i  Kanalizacji Spółka z o.o w Hajnówce. O Firmie  I Dla Klienta  I Aktualności  I Przetargi  I Fundusze Unijne  I Sklep Akwedukt  I Kontakt