Ostatnia aktualizacja strony: 25 maja 2018

PWiK Hajnówka - Poidełka w Hajnowskich szkołach
  Aktualnie jesteś  > Aktualności  > Ogłoszenia i komunikaty
 
 
Nawigacja
 >  Modernizacje
 >  Terminy płukania sieci
 >  Ogłoszenia i komunikaty
 
 
 
 
 
 
    Aktualności                                                            
 
 
 

dodano 27.12.2016

Poidełka w szkołach

 

      Podawana woda do sieci wodociągowej w mieście Hajnówka pochodzi z pokładów oligoceńskich i odznacza się bardzo dobrą jakością mikrobiologiczną. Uzdatnia się ją na żwirkach, bez dodatków środków chemicznych oraz nie poddaje chlorowaniu. Podniesienie jakości parametrów fizykochemicznych wody podawanej odbiorcom ze stacji uzdatniania zgodnych z obecnie obowiązującym rozporządzeniem możliwe było dzięki przeprowadzonej  modernizacji Stacji Uzdatniania Wody w latach 2010/2011. W sposób znaczący na walory przesyłanej wody wpłynęło również usunięcie osadów miękkich z systemów wodociągowych poprzez prowadzenie systematycznego płukania sieci wodociągowej. Obecnie korzystamy z sześciu studni głębinowych, które zaspakajają na dzień dzisiejszy potrzeby ludności miasta i gminy Hajnówka. Przeprowadzone inwestycje modernizacyjne oraz coraz lepsza jakość wody skłoniła nas do podjęcia działań promujących picie wody bezpośrednio z kranu w szkołach. Realizujemy to zagadnienie poprzez instalację poidełek w właśnie w szkołach.

 

     Pierwsze dwa poidełka zostały zamontowane w Zespole Szkół Nr. 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce. W planach są również montaże poidełek w innych szkołach na terenie miasta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
  Copyright © 2004-2015
   Wszelkie prawa zastrzeżone
  Przedsiębiorstwo Wodociągów i  Kanalizacji Spółka z o.o w Hajnówce. O Firmie  I Dla Klienta  I Aktualności  I Przetargi  I Fundusze Unijne  I Sklep Akwedukt  I Kontakt