Ostatnia aktualizacja strony: 25 maja 2018

PWiK Hajnówka - Ogłoszenie - Wody odpadowe
  Aktualnie jesteś  > Aktualności  > Ogłoszenia i komunikaty
 
 
Nawigacja
 >  Modernizacje
 >  Terminy płukania sieci
 >  Ogłoszenia i komunikaty
 
 
 
 
 
 
    Aktualności                                                            
 
 
 
INFRASTRUKTURA I ŚRODOWISKO - NARODOWA STRATEGIA SPÓJNOŚCI                                                                                UNIA EUROPEJSKA - FUNDUSZ SPÓJNOŚCI
 

dodano 11.02.2015

Nowy samochód do czyszczenia i udrażniania kanalizacji

 

Od lipca na ulicach naszego miasta można spotkać nowy nabytek Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w postaci wieloczynnościowego pojazdu komunalnego do czyszczenia i udrażniania sieci kanalizacyjnej. Nowy samochód, dzięki rozbudowanym funkcjom użytkowym i innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym, zastąpił w pracy dwa wysłużone pojazdy, którymi dysponował dotąd PWiK. Podstawowym atutem nowego nabytku jest połączenie w ramach jednego pojazdu kilku funkcji realizowanych dotychczas przez dwie różne jednostki transportowe. Samochód może równolegle udrażniać i jednocześnie czyścić kanały odsysając osady i złogi zalegające na ich dnie. Dużą zaletą urządzenia jest również system recyklingu wody, dzięki któremu do czyszczenia kanałów może być wykorzystana woda odzyskiwana z odsysanych szlamów lub pobrana z przysłowiowej kałuży. Dzięki temu rozwiązaniu pojazd rzadziej musi zjeżdżać do bazy w celu uzupełnienia zapasu wody. Oszczędzana jest w ten sposób zarówno woda, jak i czas, który dotychczas był potrzebny na dojazd i napełnianie zbiornika.

            Samochód ma mniejsze rozmiary niż eksploatowane dotychczas pojazdy, w związku z czym łatwiej mu poruszać się po wąskich uliczkach naszego miasta. Na zatłoczonych osiedlowych parkingach bardzo przydatna okazuje się również kamera jazdy wstecznej. Pojazd posiada ponadto rozbudowany system oświetlenia ułatwiający pracę w warunkach nocnych. Bardzo ważnym elementem wyposażenia jest pakiet zimowy, który zabezpiecza układy hydrauliczne, umożliwiając pracę urządzeń przy temperaturze do -15ºC.

            Samochód został zakupiony w ramach projektu: "Rozbudowa i modernizacja gospodarki wodno-ściekowej w mieście Hajnówka - etap II" współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności - Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko oś I – Gospodarka wodno-ściekowa; działanie 1.1. Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach powyżej 15000 RLM.

 

Nowy samochód do czyszczenia i udrażniania kanalizacji

fot. P Hołubienko

 
 

 
  Copyright © 2004-2015
   Wszelkie prawa zastrzeżone
  Przedsiębiorstwo Wodociągów i  Kanalizacji Spółka z o.o w Hajnówce. O Firmie  I Dla Klienta  I Aktualności  I Przetargi  I Fundusze Unijne  I Sklep Akwedukt  I Kontakt